Cześć!
Zapraszamy Was na wiosenne warsztaty zielarskie. Wiosna jest świetnym czasem by zagłębić się w kulinarne oraz medyczne aspekty ziół. Warsztaty będą intensywne, gdzie każdy z Was na pewno dostanie dużą dawkę wiedzy. Tym razem warsztaty potrwają nieco dłużej tak by każdy z Was mógł nacieszyć się górami, nazbierać na ziół, na spokojnie poeksperymentować z nowymi przepisami zielarskimi. Ważne jest, szczególnie w obecnej sytuacji by każdy z Was oderwał się od codzienności i po prostu odpoczął. Oprócz wiedzy będą ogniska, śpiewy, wyjścia w góry, nowe znajomości. To będzie dobry czas. Zapraszam!
Kiedy: 29.04.2022 – 03.05.2022 Zaczynamy kolacją o godzinie 17:00 a kończymy we wtorek po śniadaniu.
Gdzie: Terenowa Stacja Edukacji Ekologicznej w Suchych Rzekach. Jest to nowy ośrodek z łazienkami w pokojach, salą konferencyjną oraz w pełni wyposażoną kuchnią. Trzeba kierować się na Zatwarnicę a potem drogą ( żółty szlak) do Suchych Rzek.
Transport: Każdy z uczestników dociera na własną rękę. Jak co roku po zapisaniu się na warsztaty staram się by osoby jadące samochodem zabrały ze sobą innych uczestników. To będziemy ogarniać w trakcie zgłoszeń.
Koszt: 570 zł
Ze względu na podwyżki w każdej praktycznie dziedzinie ( noclegi w Suchych Rzekach także) koszt warsztatów się zwiększył. Jeśli ktoś z Was ma taką sytuację, że nie stać go na wyjazd a bardzo chce pojechać to niech do mnie napiszę, będziemy myśleć.
Cena zawiera warsztaty, materiały szkoleniowe, wyżywienie, zakwaterowanie, bilet do BPN, opieka przewodnicka
Cena nie zawiera przejazdu.
Zapisy: Wypełnij formularz https://forms.gle/ZKJHMSWTNJy716dD6 Otrzymasz zwrotnego maila z dodatkowymi informacjami oraz numerem konta na które należy wpłacić zadatek w wysokości 270 zł. Resztę pieniędzy ( 300zł) w gotówce zapłacisz na miejscu. Zachęcam do zapisów. Na stan obecny zostało 10 miejsc.
Organizatorzy
Grzegorz Sirociuk: Przewodnik Beskidzki, Przewodnik SKPB Warszawa, instruktor surwiwalu oraz Przewodnik po Bieszczadzkim Parku Narodowym.
Adam Szary: Biolog specjalizujący się w dziedzinie fitosocjologii, etnobotaniki i ziołolecznictwa, zatrudniony w pracowni naukowej Bieszczadzkiego Parku Narodowego, wcześniej w Instytucie Ochrony Przyrody PAN w Krakowie i jako nauczyciel biologii w śląskich szkołach. Autor kilku książek etnobotanicznych (np. „Tajemnice bieszczadzkich roślin”, „Bieszczadzkie motywy roślinne”) i fitosocjologicznych (np. „Zbiorowiska leśne Bieszczadzkiego Parku Narodowego”, „Rośliny i siedliska związane z wypasem”). Ponadto opublikował ponad 40 pozycji naukowych i ok. 50 popularno-naukowych.
Zgłoszenie się na wyjazd lub udział w wyjeździe jest jednoznaczne z oświadczeniem o zapoznaniu i akceptacji Regulaminu wyjazdów organizowanych przez SKPB Warszawa, dostępnego na stronie internetowej SKPB Warszawa.