Wyniki egzaminu przedzimówkowego - cz. ogólna

Oto wyniki części ogólnej. Można było zdobyć maksymalnie 40 punktów, próg zaliczenia ustaliliśmy, tak jak zapowiadaliśmy, na poziomie 24 punktów, czyli 60%. Za każdą prawidłową odpowiedź był 1 punkt, za brak lub złą - 0 punktów. Zgodnie z zapowiedzią skreślenia były niedopuszczalne, bowiem było wystarczająco dużo czasu na zastanowienie się nad odpowiedzią.Do egzaminu przystąpiło 27 osób. Zaliczyło 14 osób.
Z przykrością muszę stwierdzić (Koleżanki i Koledzy z kierownictwa kursu zapewne się pod tym podpiszą) niezadowolenie z ogólnego poziomu zaprezentowanej na egzaminie wiedzy. Zdaję sobie sprawę, że egzamin był szczegółowy, ale w 90% opierał się na częściach ogólnych przewodników "Od K do B" i "BN". Waszym zadaniem było OPANOWANIE tej wiedzy, a nie jedno- czy dwukrotne przeczytanie tego tekstu, a niestety takie jest moje wrażenie po sprawdzeniu tego egzaminu. Wyniki przedstawiają się następująco:
1 - 32p
2 - 21p
3 - 28p
4 - 26p
5 - 27p
6 - 29p
7 - 19p
8 - 23p
9 - 25p
10 - 17p
11 - 29p
12 - 29p
13 - 16p
14 - 24p
15 - 20p
16 - 29p
17 - 23p
18 - 14p
19 - 21p
20 - 29p
21 - 19p
22 - 22p
23 - 27p
24 - 16p
25 - 28p
26 - 21p
27 - 24p
Gratuluję wszystkim, którym się udało. Tych, którym nie wyszło, zapraszam na egzamin poprawkowy, który odbędzie się w dniu 16.12.2003. Jednocześnie przypominam, że zaliczenie egzaminu jest warunkiem koniecznym do dopuszczenia do obozu zimowego. Innych terminów poprawkowych na razie nie przewidujemy.
I jeszcze jedna uwaga - praktycznie w każdej pracy widać było słabe opanowanie przynajmniej jednego zagadnienia. Fatalnie wypadła topografia (nie wiedziałem, że Przeł. Łupkowska i Osławica stanowią południowo-zachodnią granicę Beskidu Niskiego z Górami Czerhowskimi, albo że najwyższym szczytem Beskidu Niskiego jest Jaworzyna Krynicka). Gdybyśmy chcieli oceniać każde zagadnienie osobno, z pewnością nikt tego egzaminu by nie zdał. W związku z tym proszę, aby osoby które zaliczyły egzamin nie poczuły się zwolnione z przygotowania do obozu zimowego.
Zachęcam do komentowania egzaminu i jestem otwarty na prywatne uwagi dotyczące jego treści pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Życzę owocnej nauki i udanego weekendu.
Adaś Panasik
Tags: