Image Slider - Połoniny 2023

 • 63. Studencki Rajd Połoniny 2023

Regulamin Rajdu

1. Organizator

Stowarzyszenie Studenckie Koło Przewodników Beskidzkich

Adres: ul. Grzybowska 4 /U9B,

00-131 Warszawa

2. Czas i miejsce ześrodkowania Rajdu

Ześrodkowanie Rajdu odbędzie się 24 września na polu namiotowym BdPN w Bereżkach.

3. Ubezpieczenie

Każdy uczestnik zobowiązany jest do posiadania ubezpieczenia na czas trwania Rajdu.

4. Bezpieczeństwo

Rajd odbywa się na terenie górskim. Udział w Rajdzie bierzecie na własną odpowiedzialność. Osoby niepełnoletnie mogą wziąć udział w imprezie pod warunkiem przedstawienia pisemnej zgody od rodziców.

Należy poinformować prowadzącego trasę o Waszych chorobach (padaczka, cukrzyca itp.) oraz przyjmowanych lekach (gdzie je nosicie i w jakich dawkach przyjmujecie).

Każdy uczestnik zobowiązany jest do posiadania przy sobie zapisanego (najlepiej w telefonie) numeru GOPR 601 100 300 oraz 985, zalecamy posiadanie zainstalowanej aplikacji „Ratunek”.

SPECJALNE POSTANOWIENIA ZWIĄZANE ZE STANEM ZAGROŻENIA EPIDEMIOLOGICZNEGO

 1. Na ześrodkowaniu rajdu zorganizowany będzie punkt do mycia rąk wyposażony w mydło.  Zalecane jest posiadanie własnego środka do dezynfekcji.
 2. Dla uczestników będzie dostępny wrzątek oraz gorąca herbata. Należy przyjść z własnym kubkiem. Zabrania się nabierania płynów własnym kubkiem; służyć do tego będzie wyznaczona chochla. 
 3. W przypadku wystąpienia stanów podgorączkowych/gorączki, objawów infekcji górnych dróg oddechowych, objawów infekcji jelitowych należy powstrzymać się od udziału w ześrodkowaniu.

5. Zapisy

Zapisy odbywają się bezpośrednio u przewodników prowadzących trasy poprzez wypełnienie formularza lub wysłanie maila ze zgłoszeniem uczestnictwa (zaleznie od trasy).

6. Opłata rajdowa i za nocleg

Za udział w Rajdzie pobierana jest opłata w wysokości 30 zł lub 10 zł w przypadku dzieci do lat 12. (tzw. wpisowe).

Rajd jest imprezą niekomercyjną, Koło nie zarabia na jego organizacji, a przewodnicy nie pobierają wynagrodzenia za prowadzenie tras. Opłata przeznaczona jest na pokrycie kosztów organizacyjnych, na które składają się: koszty przygotowania rajdu, herbata, pamiątkowy gadżet rajdowy.

Za nocleg płacą zgodnie z cennikiem prowadzący trasy u obsługi pola namiotowego w Bereżkach (łącznie z opłatami za samochody). Jeśli uczestnik ześrodkowania nie bierze udziału w trasie, wtedy powinien uiścić opłatę za nocleg oraz ew. samochód indywidualnie.

Przed rozpoczęciem trasy prowadzący dostarczają organizatorom ześrodkowania listę uczestników (imiona i nazwiska).

7. Uczestnikom zapewniamy

 • fachową obsługę przewodnicką
 • pogodę – jaka by nie była, zawsze będzie :)
 • ognisko techniczne do przygotowywania posiłków przez trasy
 • herbatę podczas ześrodkowania
 • przednią zabawę podczas całego Rajdu
 • niebanalne towarzystwo
 • możliwość własnoręcznego pomalowania pamiątkowej torby (koszt: 10 zł na pokrycie materiałów)

8. Od uczestników oczekujemy

 • nie posiadania przy sobie ani nie spożywania alkoholu oraz innych środków odurzających
 • dbałości o własne zdrowie i bezpieczeństwo
 • zabrania stosownego sprzętu turystycznego
 • szacunku i dbałości o zabytki, nawet te zaniedbane
 • uśmiechu na co dzień i poczucia humoru! :)
 • uczestnictwo w imprezie jest jednoznaczne z wyrażeniem nieodpłatnie zgody na wykorzystywanie wizerunku uczestnika na potrzeby promocji SKPB i udostępniania w sposób niekomercyjny na wszelkiego rodzaju nośnikach materialnych (cyfrowych, optycznych itp.) i niematerialnych (transmisja danych).

9. A po Rajdzie?

A po Rajdzie liczymy przede wszystkim na Waszą obecność na spotkaniu porajdowym w Warszawie. Gorąco zachęcamy również do brania udziału w innych wyjazdach i rajdach SKPB, spróbowania swoich sił na Kursie Przewodnickim : http://www.skpb.waw.pl/kurs/aktualnosci-kursu.html – kto wie, może za rok właśnie Ty poprowadzisz swoją własną trasę w Bieszczadach! Do zobaczenia w górach!

Zgłoszenie się na wyjazd lub udział w wyjeździe organizowanym w ramach Studenckiego Rajdu Połoniny jest jednoznaczne z oświadczeniem o zapoznaniu i akceptacji Regulaminu wyjazdów organizowanych przez SKPB Warszawa, dostępnym na stronie internetowej SKPB Warszawa.

Tags: