Nie ma lekko, czyli Bieszczady Klasik de Lux, 29.09-02.10

TERMIN: 29.09 – 2.10
PROWADZĄCY: Adam Panasik i Paweł Wrzeszcz
CHARAKTER TRASY: namiotowo-stodołowa (dowolna)
START: czwartek, 29 września, Zagórz PKP po przyjeżdzie poc. "Wetlina" (ok. 8:30)TRASA
29.09 Zagórz >> Polańczyk - Wierchy - Górzanka - Korbania (894) - ŁOPIENKA
30.09 Łopienka - Buk - Falowa - Kobylskie - Przeł. Orłowicza - Połonina Wetlińska (1253) - Berehy Górne - BACÓWKA POD MAŁĄ RAWKĄ
01.10 Bacówka pod Małą Rawką - Mała Rawka - Wielka Rawka (1307) - Dział - Wetlina
02.10 Wetlina - Jasło (1153) - Cisna >> ZAGÓRZ

Trasa dla ambitnych. Długie i ciężkie podejścia, długie odcinki dzienne. W zamian garść niezapomnianych atrakcji. Zobaczymy to, co w Bieszczadach najpiękniejsze. Panorama bieszczadzkiego morza z Wierchów, widoki na połoniny z Korbanii, cudowne, dzikie doliny (Łopienka), wreszczie połoniny o zachodzie słońca i kto wie - może Wielka Rawka z widokiem na Tatry. Nie zabraknie klasycznego bieszczadzkiego krzala i odrobiny błotka.

Zakwaterowanie dowolne. Można wziąć namioty, można skorzystać z mniej lub bardziej prowizorycznych form noclegu (np. pod golcem), wreszcie dla wygodnych nocleg w wiacie, a potem w schronisku.

Osoby, które jadą z i do Warszawy i otrzymały potwierdzenie odnośnie biletu grupowego, winny się zgłosić na Dw. Warszawa Wschodnia, wejście od strony ul. Kijowskiej, w holu głównym przy ostatniej kasie (z prawej strony), w środę, na 55 minut przed odjazdem pociągu. Z pozostałymi osobami spotykamy się w Zagórzu.

Zapraszamy,
Adam i Paweł

Tags: