Połoniny 2005/Koncert "W górach jest wszystko, co kocham..."

„...Lato z ptakami odchodzi,
Wiatr skręca liście w warkocze
Dywanem pokrywa szlaki
Szkarłaty wiesza na zboczach
Przyoblekam myśli w kolory
W liści złoto, buków purpurę...

...Idę w góry cieszyć się życiem, oddać dłoniom halnego włosy
W szelest liści wsłuchać się pragnę, w odlatujących ptaków głosy...”

sł.J.RutkowskiNa wspólne wędrowanie i muzykowanie po bieszczadzkich szlakach zapraszają SKPB Warszawa, projekt „W górach jest wszystko co kocham...” i Dom Wycieczkowy PTTK w Wetlinie.

Do wędrowania po bieszczadzkich szlakach upiększonych jesiennymi kolorami zapewne nikogo specjalnie zachęcać nie trzeba. Wrzesień w Bieszczadach zawsze jest szczególnym miesiącem - Połoniny zaczynają się „ubierać” powoli w zrudziałe sukienki traw, buki i jawory na zboczach gór zakwitają na złoto i czerwono, a wiatr podrywa do lotu pierwsze zastępy opadłych z drzew liści.

W takim właśnie klimacie pogodowym, po raz drugi już w Bieszczadach, odbędzie się koncert „W górach jest wszystko co kocham...”, a po raz XLVI Rajd Studencki „Połoniny”. W tym roku postanowiliśmy połączyć siły i wspólnie powędrować i pomuzykować jesienią.

Przez malownicze beskidzkie doliny, zamieszkane dawno temu przez Bojków czy zielone grzbiety gór można powędrować jak kto lubi – samemu, z przyjaciółmi albo skorzystać z jednej z niestandardowych tras przygotowanych przez przewodników SKPB Warszawa. Więcej o trasach przez nich proponowanych możecie poczytać na stronie: www.skpb.waw.pl. Tras jest kilka, każda ma nieco inny charakter, więc jest w czym wybierać. Jedną z tras przygotowali członkowie studenckiego klubu turystycznego „Styki” - więcej dowiecie się o niej na: www.ee.pw.edu.pl/styki.

Wszystkie trasy rajdu spotykają się 1 października (sobota) na ześrodkowaniu w Wetlinie. I tam wszystkich Was serdecznie zapraszamy, zarówno tych, którzy wędrują w ramach rajdu jak i tych, którzy zdecydowali się wędrować oddzielnie. Już około 15–stej zaczynamy wspólną zabawę. Dla rajdowiczów będą konkursy z nagrodami i różne inne atrakcje, ale pobawić będzie się mógł każdy. Muzycy będą się stroić i robić pierwsze próby. Będzie także dostępna słynna – uwaga - niewojskowa grochówka. Pod wieczór o godzinie 18-stej bez względu na pogodę rozpocznie się koncert wykonawców projektu „W górach jest wszystko co kocham...”. Zagrają w nim: Dom o zielonych progach, U Pana Boga za Piecem, Bartosz „Pelton” Zalewski z zespołem oraz Apolinary Polek z zespołem. Będzie można usłyszeć m.in. piosenki z najnowszej tegorocznej płyty „W górach...” cz. IV dedykowanej pamięci Wojtka Belona założyciela legendarnego zespołu Wolna Grupa Bukowina. Jeżeli jeszcze nie słyszeliście o projekcie „W górach...” i nie znacie piosenek tych wykonawców, to polecamy Wam zajrzeć na stronę www.wgorach.art.pl, gdzie znajdziecie dużo informacji i możecie ściągnąć sobie darmowe mp3 z ich - i nie tylko ich - piosenkami. Warto tu wspomnieć, że sami wykonawcy jako zapaleni turyści także będą przemierzać bieszczadzkie szlaki, więc być może będziecie mogli spotkać ich i posłuchać gdzieś na bieszczadzkich duktach czy w schroniskach.

Po części oficjalnej - koncercie – nastąpi część nieoficjalna czyli wspólne muzykowanie i śpiewnie przy dużym ognisku do białego rana (o ile oczywiście starczy sił).

To nie koniec jeszcze niespodzianek, ale wszystkich Wam nie zdradzimy... Czy słyszeliście kiedyś o TURYSTOTECE ? Hmmm... Wszystko możliwe w późnych godzinach nocnych.

Kilka informacji praktycznych:

1. NOCLEGI – uczestnicy rajdu w ramach rajdu i jego tras, pozostali – na terenie Domu Wycieczkowego PTTK w Wetlinie istnieje możliwość wynajęcia pokoju z pościelą, trzeba to jednak zrobić jak najszybciej, gdyż ilość miejsc jest ograniczona. Można też na terenie ośrodka rozbić za niewielką opłatą namiot. Na miejscu istnieje możliwość skorzystania z łazienki z ciepłą wodą. Jeżeli zabrakłoby miejsca w PTTK Wetlina – to polecamy inne noclegi na terenie wsi. Jest ich sporo, więc dla każdego na pewno coś się znajdzie.

Dla zainteresowanych podajemy telefon i adres strony internetowej Domu Wycieczkowego PTTK w Wetlinie: 013 46 846 15; Dom Wycieczkowy Wetlina.

2. WYŻYWIENIE: uczestnicy rajdu w ramach rajdu i jego tras. Turyści indywidualni - jak kto lubi J Na terenie Domu Wycieczkowego PTTK gdzie jest ześrodkowanie znajduje się duży bar - można w nim tanio i smacznie posilić się o każdej porze dnia. Polecamy.

3. DOJAZD: standardowo - pociągiem do Zagórza i dalej prywatnym busem lub na nogach. Zmotoryzowani mogą dojechać aż do Wetliny. Jest też opcja lotnicza, uwaga - wcale nie taka droga! – samolotem do Rzeszowa i dalej jak wyżej.

Tags: