Spędź wymarzony dzień w Kampinosie - niedziela, 24 listopada

Chcesz odetchnąć od zgiełku i miejskiej dżungli? Wyrusz w Puszczę – dołącz do jednej z tras (lista poniżej) przemierzających szlaki Kampinoskiego Parku Narodowego i delektuj się lasem w jesiennej szacie, urokami listopadowej aury oraz miłym towarzystwem. A po południu wszyscy spotkają się przy ognisku, aby się ogrzać, pośpiewać, napić ciepłej herbaty i upiec kiełbaskę.

Na ognisko zapraszamy od godziny 16.00 na polanę Pociecha koło Truskawia (mapka na dole artykułu). Wpisowe – 8 zł, płatne u przewodników lub na ognisku u organizatorów. Dzieci poniżej 10 lat są zwolnione z opłaty. Na ześrodkowaniu zapewniamy ciepłą herbatę, każdy uczestnik otrzyma także znaczek rajdowy! Kiełbaski we własnym zakresie (zabierzcie ze sobą do plecaka).

Jeżeli ktoś nie będzie mógł wybrać się na całodniowy spacer, gorąco zachęcamy do przybycia na samo ześrodkowanie na Pociechę. Weźcie coś do siedzenia przy ognisku oraz kubki na herbatę.

Uwaga: uczestnicy są zobowiązani do zapoznania się i przestrzegania regulaminu KPN oraz przepisów przeciwpożarowych obowiązujących na terenie Kampinoskiego Parku Narodowego.

Szczegóły odnośnie tras znajdziecie na końcu artykułu. UWAGA! ZMIANA: Trasa Rodzinna z Agnieszką startuje o 11.30.

Dojazd do Truskawia autobusem podmiejskim 708 (z metro Młociny). Rozkład znajdziecie na stronie ZTM . Miejsce spotkania przedstawia mapka (poniżej).

Kontakt (w sprawach ogólnych): k.chodorowski[monkey]interia.pl

Pozdrawiamy i zapraszamy
Organizatorzy

 

Trasy Złazu:

 

1. Niedzielna trasa Pingwina  

Wszystkich chętnych zapraszam na niedzielny pieszy wypad - spacer do Puszczy Kampinoskiej.

Zbiórka o godz. 8:30 na pętli Osiedle Górczewska, jedziemy autobusem linii 719 (o godz 8:40) do Leszna.  Trasa z Leszna powiedzie nas przez Debły, Kaliankę do Wierszy, a dalej przez Zaborów - mogiła i Ćwikową Górę na miejsce ogniska do Pociechy.

Do przejścia leśnymi i bagiennymi ścieżkami będzie ok 20 km. Nie zapomnijcie zabrać termosu z ciepłą herbatą oraz kanapek, na zakończenie organizator zaprasza na ognisko, więc zabierzcie "co nieco” na ognisko, np: kiełbaskę lub jakieś warzywko.

Dzwońcie, piszcie, a najlepiej spotkajmy się na pętli.

Pozdrawiam i serdecznie zapraszam

Paweł Pingwin Łodziński
Tel. 602 17 87 11
pawel.lodzinski[at]gmail.com

 

2. Trasa z Ryśkiem Bachowskim

Jak co roku zapraszam na wspólną jesienną wędrówkę po Kampinosie.

Start: Pętla autobusu 110 (obok stacji Metra Marymont), odjazd o godz. 10.05. Z autobusu wysiadamy na przystanku "Akcent".
Przebieg trasy: Wólka Węglowa - Opaleń - Góra Ojca - Spółkowa Góra - Na Miny - Sieraków - Polana Pociecha. W sumie do przejścia będzie ok 15 km.

Do zobaczenia!

Rysiek Bachowski
bachowski.r[at]gmail.com

 

3. Trasa rodzinna z Agnieszką

Zapraszam na trasę rodzinną :)

UWAGA! ZMIANA: Trasa Rodzinna z Agnieszką startuje o 11.30.

Start: dojazd samochodowy na własną rękę do Truskawia, do miejsca spotkania żółtego, niebieskiego i czarnego szlaku. Wyruszamy o 11.30 rano.

Pójdziemy krótszą lub dłuższą drogą, w zależności od składu grupy (konieczny wcześniejszy kontakt mailowy!). Jedno jest pewne: dojdziemy do ogniska, gdzie dzieci nareszcie będą mogły pobiegać (zawsze, niezależnie od długości trasy, po jej zakończeniu mają za dużo energii :) ), a rodzice zjeść zasłużoną kiełbaskę.

pozdrawiam i zapraszam
Agnieszka Płatkowska-Antas
blacha548[at]wp.pl