Image Slider - Beskid Niski 2016

  • Studencki Rajd Beskid Niski 2016

inoZawadka

 inoZawadka to najkrótsza trasa na tegorocznym Beskidzie Niskim, albo jak kto woli, najdłuższy konkurs na ześrodkowaniu. Trasa, na której prowadzącymi jesteście sami.  Start i koniec trasy znajdować się będzie przy namiocie biura rajdu w Zawadce. Potrzebować będziecie własnego kompasu i czołówki oraz około 90 minut czasu na przebycie około 3,5 km trasy. Trasę zaczniecie po posiłku na ześrodkowaniu, zgodnie z przydzieloną tzw. minutą startową, a jeśli skończycie ją w limicie czasu, zdążycie na rajdowego gluta.  Trasę możecie przebyć samodzielnie, albo w maksymalnie trzyosobowych zespołach.

 

O co w tym chodzi?

Każdy z zawodników otrzymuje na starcie mapę z zaznaczonymi punktami. Celem zespołu jest odnalezienie w terenie punktów z mapy w ustalonym limicie czasu. Limit czasu jest tak dobrany, aby każdy zawodnik w tempie spacerowo-marszowym i nie gubiąc się zanadto dotarł na metę. Punkty kontrolne w terenie to miejsca charakterystyczne np. szczyt górki, dołek, skrzyżowanie dróg leśnych czy jarów. W miejscu charakterystycznym znajduje sie tzw. lampion z kodem, który zawodnicy nanoszą na swoją kartę startową za pomocą kredki umieszczonej z lampionem. Aby odnalezienie właściwych punktów stanowiło wyzwanie, w okolicy rozstawione są tzw. "punkty stowarzyszone". Za potwierdzenie punktów stowarzyszonych zawodnicy otrzymuję punkty karne. Podobnie za spóźnienie. Na trasie obowiązuje punktacja KInO ZG PTTK z zastrzeżeniem zasad ostatecznej klasyfikacji. Zwyciężą zespoły, które przejdą trasę mając najmniej punktów karnych. W przypadku tej samej liczby punktów, o ostatecznej klasyfikacji decyduje czas przebycia trasy, a w przypadku takiego samego czasu, w drugiej kolejności - liczba członków zespołu. Dla najlepszych zespołów przewidziano nagrody.

 

Trudność

Trasa ma dwa warianty (kategorie) różniące się od siebie trudnością. Wariant"Piotruś" (kategoria TP) jest trasą łatwą technicznie - mapa będzie zawierała prawie pełną treść. Jest przeznaczona dla każdego, kto wie, jak posługiwać się kompasem i zna podstawowe zasady orientacji w terenie. Wariant "Cergowa" (kategoria TU) przeznaczony jest dla bardziej zaawansowanych. Mapa będzie niepełna, miejscami przekształcona (np. fragment z odbiciem lustrzanym czy z usuniętą drożnią), ale jej długość będzie podobna jak poprzedniej. Trasy dla ekspertów (kategoria TZ) nie przewiduje się. Na każdej z tras będzie około 10 PK (punktów kontrolnych) do znalezienia w terenie. Nazwa wariantu nie ma nic wspólnego z miejscem przeznaczenia - przebieg trasy obejmuje teren nie dalej niż w promieniu 1 mili od miejsca ześrodkowania.

 

Zapisy

Zapisy są prowadzone od dnia 10.04 do dnia 28.04.2016 do godz. 23:59 przy pomocy formularza: https://docs.google.com/forms/d/1-oXgU5ekCHwOzlfeBjFdH8LvCijLP2LdqvH08PdCZCw/viewform

Można zapisać się też na ześrodkowaniu, aczkolwiek organizator nie gwarantuje dostępności map i kart startowych. Map wystarczy na pewno dla zgłoszonych w w/w terminie. Liczba miejsc ograniczona do 30 zespołów na każdej z tras.

UWAGA! Zapisanie się na jakąkolwiek inną trasę rajdową nie oznacza automatycznego zapisania na trasę InO. Zapisu trzeba dokonać odrębnie! Uczestnictwo w trasie InO nie koliduje z uczestnictwem w innych trasach docierających na ześrodkowanie.

Lista zgłoszonych zespołów: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1tSO-RcYJKz45_QJYCQ7zwaiT1bkOv81wPM1pVzIfDAg/pubhtml

 

Wpisowe

Obowiązuje wpisowe "co łaska", czyli zrzutka do puszki ustawionej przy starcie.

 

Start

Namiot biura rajdu, według przydzielonej minuty startowej. Minuta zero: 20:30 (może zostać przesunięta zależnie od przebiegu ześrodkowania). Zespoły startować będą w trzyminutowych odstępach.

 

Wyniki

https://drive.google.com/file/d/0B5YCDhDzlSVUTUJ3UVF4akRBd2M/view?usp=sharing