6-dniowy wyjazd w Bieszczady "Noc komety"

 Jak co roku nad Polskę nadciąga noc komety, ognistych meteorów deszcz! Perseidy najbardziej widoczne są na niebie w okolicach 12-13 sierpnia. I właśnie wtedy proponujemy Wam wycieczkę w rejony najciemniejsze i dające najlepsze warunki obserwacyjne - Bieszczady.

noc komety karol osiak

fot. Karol Osiak

Może jeszcze nie słyszeliście, że Bieszczady chronione są jako Park Gwiezdnego Nieba. Oznacza to, że chroni się je przed zanieczyszczeniem światłem, by dać większe możliwości obserwacji gwiazd. Dlatego właśnie ten kierunek wybrałyśmy na trasę, która ma na celu dużo chodzić i dużo leżeć - za dnia będziemy przedzierać się przez krzaki, a w nocy leżeć pod gołym niebem i obserwować spadające gwiazdy. Przygotujcie sobie zapas życzeń do spełnienia, bo gwiazdy na pewno dopiszą!

noc komety natalia zwolinska noc

fot. Natalia Zwolińska

Co jeszcze warto wiedzieć?

  • Trasa jest wegetariańska, bo lubimy wege szamkę. Ale jak ktoś weźmie ze sobą mięso to linczu nie będzie, po prostu główne posiłki będą bezmięsne.
  • Będziemy duuużo chodzić. Planujemy pokonywać trasy około 25-30 GOT dziennie, także to propozycja dla osób o silnych łydkach, lubiących dużo chodzić z ciężkim plecakiem.
  • Wyjazd jest namiotowy, więc szykujcie się na atrakcje miłe włóczykijskim serduszkom: nocowanie na polanach pośrodku niczego, gotowanie w garze i kąpanie się w zimnej wodzie z potoku.

noc komety natalia zwolinska

fot. Natalia Zwolińska

Kiedy jedziemy?

Wyjazd potrwa od 10 do 15 sierpnia 2019 r. Wyjeżdżamy z Warszawy w piątek wieczorem, wracamy w czwartek w nocy.

Dokąd?

Wędrówka poprowadzi nas od Ustrzyk Dolnych, przez Otryt, Krywe i  Łopienkę, aż na Hyrlatą, i potem do Cisnej. UWAGA! Po drodze przygotowałyśmy niespodziankę dla wielbicieli kolei!

Ile to kosztuje?

Około 399 zł. Studenci zapłacą ciut mniej, jeśli będą posiadać przy sobie aktualną legitymację studencką. 

Chcę jechać! Jak się zapisać?

Super! Zapisy prowadzimy przez formularz. Liczba miejsc jest ograniczona, więc decydujcie się szybko!

Brak miejsc, zapisy tylko na listę rezerwową.

Moment. Z kim w ogóle ten wyjazd?

Trasę prowadzą Kasia Pruszczyk i Natalia Zwolińska

noc komety karol osiak prowadzace

fot. Karol Osiak

W razie pytań możecie do nas napisać: katarzynapruszczyk[gwiazda]gmail.com, zwolinska.natalia[gwiazda]gmail.com Najlepiej piszcie od razu na oba maile!

Zapraszamy!

Zgłoszenie się na wyjazd lub udział w wyjeździe jest jednoznaczne z oświadczeniem o zapoznaniu i akceptacji Regulaminu wyjazdów organizowanych przez SKPB Warszawa, dostępnym na stronie internetowej SKPB Warszawa www.skpb.waw.pl Ponadto nie zapewniamy ubezpieczenia, polecamy załatwienie go we własnym zakresie.