10 dniowy wyjazd w Pireneje Centralne (Hiszpania) "Tam gdzie Roland mieczem kruszył skały"

Wyjazd odowolany!

httpszielonamapa.pleuropahiszpaniaordesa monte perdido
źródło :http: szielonamapa.pleuropahiszpaniaordesa-monte-perdido.pl

Termin : 15-25 sierpnia 2018 

Charakter: piesza, namiotowa

Dla kogo: Dla osób z doświadczeniem wysokogórskim i dobrą kondycją fizyczną, gotowych nosić plecak z całym dobytkiem oraz pokonywać znaczne dystanse i przewyższenia w ciągu dnia. Dla tych, którzy są oswojeni z ekspozycją i nie odczuwają z jej powodu lęku , a przede wszystkich tych, którzy chcą odkrywa6ć, zachwycać się i poznawać.

Koszt: ok. 1000 zł + koszt biletów lotniczych ( na dzień dzisiejszy 800- 850 zł)

Dojazd i powrót :  Wylot z Warszawy 15 sierpnia, powrót 25 sierpnia. ( organizatorzy zastrzegają sobie możliwośc zmainy daty o 1 dzień wstecz/w przód ze względu na ceny biletów)

Gdzie jedziemy: Pireneje to liczący ok. 450 km długości łańcuch górski położony na granicy pomiędzy Hiszpanią a Francją. Znajduje się tutaj ponad dwieście szczytów przekraczających wysokość 3000 m. n. p. m, występuje największe zagęszczenie stawów polodowcowych, wśród masywów górskich całej Europy, a ustępujące lodowce pozostawiły w rzeźbie liczne cyrki, kotły, urwiste strome ściany i stawy polodowcowe.
My wybieramy się w jego centralną, najbardziej malowniczą część, gdzie znajduje się najwyższy szczyt Pirenejów, Pico de Aneto oraz zdecydowana większość innych trzytysięczników.

Charakterystyka wyjazdu
: W czasie 10 dniowej wędrówki spróbujemy zdobyć Pico de Aneto oraz kilka innych szczytów o wysokości powyżej 3000 m. n. p. m. Wyjścia na najwyższe szczyty będą częściowo odbywały się "na lekko”, a ich realizacja będzie zależała od warunków atmosferycznych i możliwości uczestników.
Gotujemy wspólnie na palnikach, większość jedzenia nosimy ze sobą.
Odwiedzimy piękne cyrki i jeziora polodowcowe, wielki, niemający sobie równych w Europie kanion zwany Doliną Odessy, oraz miejsce, w którym Roland próbował zniszczyć swój miecz, uderzając nim o skały.
Jeśli tylko będzie okazja, spróbujemy lokalnego jedzenia, być może uda nam się też dowiedzieć , dlaczego właściwie Roland uparł się kruszyć mieczem górski masyw.

Sprzęt : Podstawowe, porządne górskie wyposażenie, z czego najważniejsze to : duży plecak ze stelarzem, wygodne, sprawdzone i zaimpregnowane buty za kostkę. Żeby pokonać lodowiec pod Picco de Aneto będziemy potrzebować raków i czekana, jednak trasa nie jest wymagająca technicznie a sprzęt wypożyczmy na miejscu. 
Szczegóły dotyczące sprzętu i wyżywienia podamy zainteresowanym.

Zapisy : poprzez formularz :Wyjazd odowolany!

Zgłoszenie się na wyjazd jest jednoznaczne z oświadczeniem o zapoznaniu się i akceptacji regulaminu wyjazdów organizowanych przez SKPB Warszawa, dostępnym na stronie internetowej SKPB Warszawa

Prowadzący : Ala Szymków i Agnieszka Zarzycka

ala poprawione

Kontakt : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zapraszam !

Przełęcz aut. Paulo
źródło: https://travelarchitects.pl/podrozeszytenamiare/podniebne-wrota-rolanda-pirenejach/

4 P7092105
źródło: http://na-szczytach.blogspot.com/2014/08/pico-de-aneto-3404-m.html

DSC 3126
źródło: http://morgusiowe-wedrowki.blogspot.com/p/pireneje.html
DSC 3384
źródło: 
http://morgusiowe-wedrowki.blogspot.com/p/pireneje.html