9 - dniowy wyjazd namiotowy na Ukrainę – „Pajdziom ku połoninom...”

 

sam2

Miejsce: Ukraina, Świdowiec, Połonina Krasna, Połonina Borżawska
Termin:
22.06. - 01.07.2018
Wyjazd:
22.06 wyjazd około godziny 16:00 z Warszawy
Powrót:
nad ranem 01.07. do Warszawy
Koszt: około 700zł (przejazdy, większość wyżywienia, nocleg w cywilizacji)
Podana kwota nie obejmuje ubezpieczenia, którego wymagamy.
Trasa: Jeżeli ktoś twierdzi, że widział Połoniny, nie oddalając się za naszą wschodnią granicę, to my postaramy się wyprowadzić go z błędu! Połonina, połoniną pogania.. A to znaczy, iż chciałybyśmy przejść się po Świdowcu, następnie po Połoninie Krasnej, gdzie podczas zachodu słońca sprawdzimy skąd ta nazwa i zahaczając mimochodem o zachodnie Gorgany sprawdzimy co słychać na Borżawie. Cóż, połoniny to nie byle jakie – najwyżej zawędrujemy aż na szczyt Blyznytsia Velyka (1881m n.p.m.), a będzie jeszcze kilka okazji by znaleźć się powyżej 1700 m n.p.m. 
To jest nasza propozycja m.in. dla tych, którzy nie mieli szczęścia by dostać urlop na majówkę lub dla tych, co dostali, ale czują, że się jeszcze nie nachodzili. Będziemy eksplorować przestrzeń połonin, a drogę nam będzie wyznaczał czerwony szlak, którego przebieg umyślił sobie przed I Wojną Światową Mieczysław Orłowicz. Śpimy w namiotach, nosimy ze sobą jedzenie na większość wyjazdu, gotujemy na kuchenkach lub na ognisku.

czar

Charakter wyjazdu: wędrowny, namiotowy.
Dla kogo: w szczególności zapraszamy osoby z kondycją pozwalającą wdrapać się na 1881m n.p.m., które zaznały już przyjemności długiego wędrowania po górach z całym dobytkiem na plecach.
Liczba miejsc: maksymalnie 10 uczestników.
Zapisy: formularz zapisów

 

 

 

 

 

 

ewa czupta

madz

Prowadzący: Ewa Czupta (Cynamon), Magdalena Kowalska (Kardamon).
Kontakt: w razie pytań - pisz proszę na oba adresy:
Ewa Czupta: e.czupta[cynamon]gmail.com
Magdalena Kowalska: mmalinosia[kardamon]o2.pl
w temacie wpisz „Pajdziom ku połoninom...”

Zapraszamy!
Zgłoszenie się na wyjazd jest jednoznaczne z oświadczeniem o zapoznaniu się i akceptacji regulaminu wyjazdów organizowanych przez SKPB Warszawa, dostępnym na stronie internetowej SKPB Warszawa:
REGULAMIN WYJAZDÓW SKPB