Akcja "Opis" w Beskidzie Niskim

Aneta Załuga, Sławek Michalik

Charakter obozu: chatkowy (planujemy wynająć chałupę)
Miejsce obozu: północno-wschodnia część Beskidu Niskiego - okolice Rymanowa.
Termin: 11-19 wrzesień (wyjazd z Warszawy 10 września wieczorem pociągiem zagórzańskim)

Uczestnicy: Obóz przeznaczony głównie dla studentów, ale zapraszamy wszystkich fanatyków Beskidu Niskiego, osoby które chcą dogłębnie poznać te najpiękniejsze góry poprzez prowadzenie własnych badań terenowych.
Liczba miejsc: 12
Planowany koszt: 200 zł (koszty przejazdów, wyżywienia i wynajęcia chałupy)
Spotkanie organizacyjne: 2 września (czwartek) o godz. 18 przed tablicą SKPB w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej
Kontakt z przewodnikiem: Aneta tel. 674-62-32, Sławek tel. 0-602-24-23-34 (do 22 VI i od 1 IX), Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Chcielibyśmy zaproponować Wam udział w zupełnie wyjątkowym górskim obozie. Naszym celem będzie próba uwiecznienia ginących okruchów przeszłości Beskidu Niskiego poprzez prowadzenie własnych badań terenowych. Obóz będzie miał charakter stacjonarny. Każdego dnia uczestnicy rozchodzą się po terenie, odwiedzają okoliczne wsie, rozmawiają z mieszkańcami, fotografują, rysują, nagrywają rozmowy - próbując zebrać jak najwięcej informacji o danym terenie. Oczywiście przedmioty poszukiwań i badań będą zależeć od zainteresowań samych uczestników. Jak najwięcej z zebranych informacji chcielibyśmy opublikować w wydawnictwach SKPB - w szczególności w Magurach, roczniku krajoznawczym poświęconym Beskidowi Niskiemu.

Tags: