Slajdowisko o cerkwi w Bystrem

Zabytkowa cerkiew w Bystrem (k. Ustrzyk Dolnych) będzie tematem spotkania-prezentacji, które odbędzie się 10 kwietnia 2013 r. o godz. 19 w Południku Zero (ul. Wilcza 25, Warszawa). Od ponad roku trwa społeczna akcja mająca na celu zwrócenie uwagi pilną potrzebę remontu oraz próbę zebrania dodatkowych funduszy na jej remont (szczegóły na stronie www.cerkiewwbystrem.pl).

 

Czytaj więcej...

Slajdowiska Czwartkowe - 19 stycznia 2012 - Iran

W czwartek 19. stycznia 2012 zapraszamy na pokaz fotografii Michała Szewczyka, Marka Białowąsa i Pawła Gilewskiego z Iranu. Pokaz odbędzie się wyjątkowo o godzinie 20:00 w sali 219 w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej. Wstęp wolny.

Czytaj więcej...

Slajdowiska Czwartkowe - 7 kwietnia 2011 - Rozstrzygnięcie konkursu "Górska KORONA w zimowym kadrze"

W czwartek 7 kwietnia zapraszamy na rozstrzygnięcie konkursu fotograficzno-filmowego "Górska KORONA w zimowym kadrze".  Pokaz nagrodzonych prac oraz wręczenie nagród Zwycięzcom i Wyróżnionym rozpocznie się o godzinie 18:30 w sali 219 w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej. Wstęp wolny. 

Po konkursie zapraszamy na godzinę 18:50 slajdowisko pt. "Dvije cure na biciklima”, czyli rowerem na przedmieścia Bałkan"

Czytaj więcej...

Slajdowiska Czwartkowe - 31 marca 2011 - Finlandia

W czwartek 31 marca zapraszamy na pokaz fotografii Oli  i Andrzeja Cudziło, Agaty Krawędkowska, Mikołaja Rogińskiego, Agnieszki Szudarskiej  i Marka Szyprowskiego z wyprawy rowerowej po Finlandii, Estonii, Łotwie i Litwie. Pokaz rozpocznie się o godzinie 18:30 w sali 219 w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej. Wstęp wolny.

Czytaj więcej...

Slajdowiska Czwartkowe - 24 lutego 2011 - Śladami Stasia i Nel

W czwartek 24 lutego zapraszamy na pokaz fotografii Marcina S. Sadurskiego podróży rowerowej po Egipcie "Śladami Stasia i Nel. Epizod III rowerowy, czyli z Marsa Mubarak nad Morzem Czerwonym do Jeziora Nassera". Pokaz rozpocznie się o godzinie 18:30 w sali 219 w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej. Wstęp wolny.


 

Czytaj więcej...

Slajdowiska Czwartkowe - 9 grudnia 2010 - Mongolia

W czwartek 9 grudnia 2010 zapraszamy na pokaz fotografii z podróży Moniki Mirkowskiej, Jakuba Walczaka, Sławka Lamparskiego i Piotra Śliwińskiego po Mongolii. Pokaz rozpocznie się o godzinie 18:30 w sali 219 w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej. Wstęp wolny.

Czytaj więcej...

Slajdowiska Czwartkowe - 10 czerwca 2010 - Litwa

W czwartek 10 czerwca 2010 zapraszamy na pokaz fotografii z rowerowej podróży po Litwie. Uczestnikami wycieczki są Andrzej Cudziło, Ola Alberska, Mikołaj Rogiński, Agata Krawędkowska. Pokaz odbędzie się o godzinie 18:30 w sali 219 w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej. Wstęp wolny.

 

Czytaj więcej...

Slajdowiska Czwartkowe - 20 maja 2010 - Tadżykistan cz. 2

W czwartek 20. maja 2010 zapraszamy na drugą część pokazu fotografii z wyprawy do Tadżykistanu. Tym razem po Pamirze Wschodnim oprowadzą nas Ola Zawadzka, Paweł Gilewski, Marek Białowąs i Konrad Werys. Pokaz odbędzie się o godzinie 18:30 w sali 219 w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej. Wstęp wolny.

Czytaj więcej...

Slajdowiska Czwartkowe - 13 maja 2010 - Tadżykistan cz. 1

W czwartek 13 maja 2010 zapraszamy na pierwszą część pokazu fotografii z wyprawy do Tadżykistanu. Autorami pokazu są Marta i Adam Panasik, Ola Zawadzka, Agata Walczak, Marek Białowąs, Zbyszek Malinowski, Konrad Werys i Paweł Gilewski. Pokaz odbędzie się o godzinie 18:30 w sali 219 w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej. Wstęp wolny.

Czytaj więcej...

Slajdowiska Czwartkowe - 6 maja 2010 - Krym

W czwartek 6 maja 2010 zapraszamy na pokaz fotografii z wyprawy na Krym. Autorami pokazu są Ola Karkowska i Szymon Bijak. Pokaz odbędzie się o godzinie 18:30 w sali 219 w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej. Wstęp wolny.

Czytaj więcej...

Slajdowiska Czwartkowe - 22 kwietnia 2010 - Pantanal

W czwartek 22 kwietnia 2010 zapraszamy na pokaz fotografii Magdaleny Misiuk. Tym razem Autorka opowie o podróży przez równinę Pantanal położoną na pograniczu Brazylii, Boliwii i Paragwaju. Pokaz odbędzie się o godzinie 18:30 w sali 219 w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej. Wstęp wolny.

Czytaj więcej...

Slajdowiska Czwartkowe - 11 marca 2010 - Kirgiz (nie) schodzi z konia, czyli Kirgizja rowerem.

W czwartek 11 marca 2010 zapraszamy na kolejne spotkanie slajdowe z Piotrem Strzeżyszem. Tym razem autor zaprezentuje fotografie z podróży do Kirgizjii. Tych, którzy byli choćby na ostatnim pokazie Piotrka z Andów na pewno nie trzeba namawiać do przyjścia. Pokaz odbędzie się o godzinie 18:30 w sali 219 w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej. Wstęp wolny.

Czytaj więcej...

Slajdowiska Czwartkowe - 14 stycznia 2010 - Wyspy Owcze

W czwartek 14 stycznia 2010 zapraszamy na pokaz fotografii z tegorocznej sierpniowej podróży na Wyspy Owcze. Autorami Slajdowiska są Joanna Remisz i Szymon Bijak. Pokaz odbędzie się o godzinie 18:30 w sali 219 w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej. Wstęp wolny.

Czytaj więcej...

Slajdowiska Czwartkowe - 3 grudnia 2009 - Azerbejdżan - gdzie świeci słońce Alijewów

Baku to najbardziej eleganckie miasto Zakaukazia. Ale my - poza stolicą Azerbejdżanu - włóczyliśmy się głównie po prowincji. Piliśmy herbatę z samowara na stokach Kaukazu, zaglądaliśmy do wnętrza bulgocących wulkanów błotnych, a w wolnych chwilach tropiliśmy geniusz prezydenta Hajdara Alijewa i jego aktualnie panującego syna. Zapraszamy na pokaz slajdów Agnieszki Skieterskiej.

Czytaj więcej...

Slajdowiska Czwartkowe - 26 listopada 2009 - Fevereiro na Maderze

W czwartek 26 listopada 2009 zapraszamy na pokaz fotografii z zeszłorocznej podróży na Maderę. Uczestnikami wyjazdu byli przewodnicy SKPB Agnieszka Czarnecka, Piotr Malec i Janek Dobrzański. Pokaz odbędzie się o godzinie 18:30 w sali 219 w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej. Wstęp wolny.

 

Czytaj więcej...

Slajdowiska Czwartkowe - 19 listopada 2009 - Indie - Himalaje

W czwartek 19 listopada 2009 zapraszamy na pokaz fotografii z tegorocznej podróży do Indii. Autorami pokazu będą Bogumiła Raulin, Monika Mirkowska, Sławomir Lamparski i Łukasz Zbiciak. Pokaz odbędzie się o godzinie 18:30 w sali 219 w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej. Wstęp wolny.

Czytaj więcej...

Slajdowiska Czwartkowe - 4 czerwca 2009 - Bajkał, czyli 7 w jedną stronę

W czwartek 4 czerwca 2009 zapraszamy na ostatni w tym semestrze pokaz fotografii Piotrka Malca, Janka Dobrzańskiego i Radka Baranowskiego z zeszłorocznego wyjazdu kolejowo-pieszo-wodolotowo-lotniczego nad Bajkał - najgłębsze jezioro świata. Pokaz odbędzie się o godzinie 18:30 w sali 219 w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej. Wstęp wolny.

Czytaj więcej...

Slajdowiska Czwartkowe - 23 kwietnia 2009 - Dni Otwarte Kursu Przewodnickiego SKPB Warszawa

Mamy ogromną przyjemność zaprosić wszystkich tych, którzy nie mieli z nami jeszcze przyjemności chodzić po górach, ale także sympatyków i członków koła na slajdowisko o Kursie Przewodnickim SKPB widzianym okiem świeżo upieczonych kursantów. Slajdowisko poprowadzą Zbyszek Malinowski i Piotr Bielawski. Pokaz odbędzie się o godzinie 18:30 w sali 219 w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej. Wstęp wolny.

Czytaj więcej...

Slajdowiska Czwartkowe - 2 kwietnia 2009 - Lago di Como - Lombardia

W najbliższy czwartek tj. 2 kwietnia 2009 zapraszamy na pokaz fotografii Pawła Gilewskiego i Szymona Janikowskiego z półrocznego pobytu nad trzecim co do wielkości włoskim jeziorem położonym w Lombardii u podnóży włoskich Alp. Pokaz odbędzie się o godzinie 18:30 w sali 219 w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej. Wstęp wolny.

Czytaj więcej...

Slajdowiska Czwartkowe - 26 marca 2009 - Zabajkale - Masyw Kodar

W najbliższy czwartek tj. 26 marca 2009 zapraszamy na pokaz fotografii Marysi i Jędrka Gąsiorowskich z wyprawy w Masyw Kodaru na Zabajkalu. Wyjazd miał miejsce w sierpniu i wrześniu 2008 roku. Autorzy pokazu są przewodnikami SKPB. Pokaz odbędzie się o godzinie 18:30 w sali 219 w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej. Wstęp wolny.

Czytaj więcej...

Slajdowiska Czwartkowe - 19 marca 2009 - Kosowo - najnowszy kraj Świata

Kosowo mnie wciągnęło. Jest jak kocioł wciąż wrzący, kipiący problemami, ale przez to fascynujący. Zapraszam na pokaz slajdów z  kraju, który odwiedzałam jako reporterka "Gazety Wyborczej".  Nietypowy, bo tym razem bez pięknych widoków i wysokich gór, pokaz Agnieszki Skieterskiej odbędzie się w czwartek 19.03.2009  o godz. 18:30 w sali 219 w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej (Pl.Politechniki 1).

Przez ostanie trzy lata w Kosowie bywałam częściej niż u mojej rodziny np. w Poznaniu. Mówiąc o państwie, które ogłosiło niepodległość zaledwie rok temu (17.02.2008), nie da się uniknąć polityki. Ale ja chcę Wam opowiedzieć przede wszystkim o moim Kosowie, czyli ludziach, którzy pokazywali mi je opowiadając swoje historie, emocjach, które towarzyszą  temu miejscu, wspomnieniach, które wpłynęły mocno na moje spojrzenie na zawód dziennikarza, a przede wszystkim na postrzeganie tego, co jest w nim ważne.

A że przyzwyczajeń przewodnickich nie można się wyzbyć nawet podczas służbowych wyjazdów, w czasie slajdowiska będzie okazja, aby posłuchać trochę także o tym, czego dowiedziałam się kulturze, kuchni i tradycjach tej części Bałkanów. Wstęp wolny.

Serdecznie zapraszam!

Agnieszka Skieterska (SKPB Warszawa)Kolejne Slajdowisko 26 marca - Zabajkale - masyw Kodar - Marysia i Jędrek Gąsiorowscy.

Kalendarz pokazów znaleźć można na stronie
http://skpb.waw.pl/slajdowiska.html

Jeżeli masz ciekawe slajdy lub fotografie z wyjazdów i chciał(a)byś je publicznie pokazać - zapraszamy!

Informacje i kontakt do nas na stronie
http://www.skpb.waw.pl/slajdowiska/kontakt.html

Slajdowiska Czwartkowe na Politechnice Warszawskiej są współorganizowane przez SKPB Warszawa, Stowarzyszenie Studentów "Geoida" i Koło PTTK nr 1.

Slajdowiska Czwartkowe - 22 stycznia 2009 - Spitzbergen

W najbliższy czwartek tj. 22 stycznia 2009 zapraszamy na pokaz fotografii z wyprawy naukowo-badawczej na Spitzbergen. Wyprawa studentów Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej odbyła się w lipcu 2008 roku. Pokaz odbędzie się o godzinie 18:30 w sali 219 w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej. Wstęp wolny.

Czytaj więcej...

Slajdowiska Czwartkowe - 15 stycznia 2009 - Kamczatka

W najbliższy czwartek tj. 15 stycznia 2009 zapraszamy na pokaz zdjęć z podróży poślubnej Moniki i Tomasza Kordyasz na Kamczatkę. Wyjazd odbył się na przełomie lipca i sierpnia 2008 roku. Pokaz odbędzie się o godzinie 18:30 w sali 219 w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej. Wstęp wolny.

Czytaj więcej...

Slajdowiska Czwartkowe - 18 grudnia 2008 - Pakistan

W najbliższy czwartek tj. 18 grudnia 2008 zapraszamy na pokaz zdjęć z wyprawy do Pakistanu autorstwa Mikołaja Łaniewskiego-Wołłk. Wyjazd odbył się w 2008 roku. Uczestnicy wyprawy odwiedzili rónież Chiny, Kirgizję, i Uzbekistan. Pokaz odbędzie się o godzinie 18:30 w sali 219 w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej. Wstęp wolny. Na slajdach będzie też można kupić Kalendarz SKPB.

Czytaj więcej...

Slajdowiska Czwartkowe - 4 grudnia 2008 - Albania, Macedonia, Serbia

W najbliższy czwartek tj. 4 grudnia 2008 zapraszamy na pokaz zdjęć z obozu Akcji Lato 2007 w Albanii i Macedonii ?Nuk lejohet ecja drejt, czyli zakaz jazdy prosto? autorstwa Adama Panasika, oraz fotografii Tadeusza Joniewicza z Serbii. Pokaz odbędzie się o godzinie 18:30 w sali 219 w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej. Wstęp wolny.

Czytaj więcej...

Slajdowiska Czwartkowe - 27 listopada 2008 - Meksyk, Gwatemala

W najbliższy czwartek tj. 27 listopada 2008 zapraszamy na pokaz zdjęć z wyjazdu do Meksyku i Gwatemali

. Trzymiesięczna wyprawa odbyła się we wrześniu 2008 roku. Autorką zdjęć i komentarza jest Anna Patryn. Pokaz odbędzie się o godzinie 18:30 w sali 219 w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej. Wstęp wolny.

Czytaj więcej...

Slajdowiska Czwartkowe - 6 listopada 2008 - Mont Blanc

W najbliższy czwartek tj. 6 listopada 2008 zapraszamy na pokaz zdjęć z wyprawy na najwyższy szczyt Europy - Mont Blanc.
Wyprawa odbyła się latem tego roku i wzięli w niej udział: studentka Wydziału Geodezji i Kartografii PW Weronika Peek, tegoroczna absolwentka Wydziału Elektrycznego PW Bogumiła Raulin oraz Jarek Walicki, Marcin Nosek i Maciek Pytel zwany do dziś Piotrem.

Czytaj więcej...

Slajdowiska Czwartkowe - 16 października 2008 - Masajowie z Pd. Kenii

Daleko w afrykańskim buszu Polacy budują szkołę. Mieszkają w glinianych chatkach, a wieczory spędzają przy ognisku z .. Masajami, przy śpiewach hien.

W najbliższy czwartek tj. 16 października pragniemy zaprosić na wysłuchanie kenijskich opowieści w wykonaniu jednej z uczestniczek projektu - Marty Miłkowskiej. Jej zdjęcia pokażą wielobarwną kulturę Masajów, dzikie zwięrzęta, ale też trudy i radości pracy pod akacją.

Czytaj więcej...

Slajdowiska czwartkowe - 29 maja 2008 - Czarnogóra

Zapraszamy na slajdy z Czarnogóry. Autorami zdjęć i opowieści są Andrzej "Endriu" Turzyniecki, Maciek Przybylski oraz Adam Panasik. Pokaz odbędzie się we czwartek 29 maja o 19:30 w sali 219 w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej. Wstęp wolny!!!

Czytaj więcej...

Strona 1 z 2