Slajdowiska SKPB Warszawa

 

 

 

 Witamy na stronie poświęconej Slajdowiskom Czwartkowym

 

Slajdowiska to regularna impreza, która w roku akademickim co tydzień odbywa się w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej. Prezentujemy na nich zdjęcia i slajdy z ciekawych zakątków kraju i najdalszych krańców świata. Pokazy są okazją do poznania interesujących ludzi i zdobycia wiedzy na temat niecodziennie odwiedzanych miejsc naszego globu.

 

 

W czasie slajdowisk, reaktywowanych pod koniec lat 90. przez naszą koleżankę Gosię Gutkowską, gościliśmy już wielu znanych i mniej znanych podróżników. Jednym z autorów pokazów był m.in. Piotr Morawski, himalaista, współautor pierwszego zimowego wejścia na Shishę Pangmę (8027 m n.p.m.), zdobywca 6 ośmiotysięczników tragicznie zmarły w kwietniu 2009 roku.

 

 

W dziale Archiwum znajdują się krótkie opisy pokazów wraz ze zdjęciami autorów. Zapraszamy do zapoznania się z tematyką wypraw, które prezentowaliśmy w przeszłości. Dzięki wyszukiwarce można odnaleźć pokaz danego autora lub z miejsca, które Was szczególnie interesuje.

W Kalendarzu można zapoznać się z planem pokazów na najbliższe tygodnie.

Jeśli chesz dostawać aktualne informacje nt. bieżących pokazów napisz do nas.

Jednocześnie prosimy o Wasze propozycje kolejnych Slajdowisk. A tych, którzy podróżują w ciekawe miejsca, lubią robić zdjęcia i mieliby ochotę podzielić się swoimi wrażeniami z wyjazdów z publicznością, zapraszamy do kontaktu.

Slajdowiska Czwartkowe na Politechnice Warszawskiej współorganizują SKPB Warszawa, Stowarzyszenie Studentów "Geoida" i Koło PTTK nr.1 "Jedynka".

Tags: