Kurs Przewodnicki 2006/2007

Zostań przewodnikiem górskim! Rozpoczyna się kolejny Kurs Przewodnicki SKPB Warszawa. Dołącz do ponad 600 przewodników naszego Koła. Szkolenie uczy, jak poradzić sobie w górach, prowadzić grupy i przygotowuje do egzaminu państwowego na przewodnika beskidzkiego.
NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE O KURSIE PRZEWODNICKIM ZNAJDZIESZ ZAWSZE W ZAKŁADCE " KURS PRZEWODNICKI"

KURS W WIELKIM SKRÓCIE

Co to jest kurs przewodnicki?
Kurs Przewodnicki SKPB Warszawa to impreza dla tych, którzy pragną zgłębiać tajemnicę gór, przypiąć do piersi małą trójkątną blachę przewodnicką i prowadzić innych w góry.

Szkolenie rozpoczyna się w na początku października, a kończy w listopadzie następnego roku. Umożliwia poznanie gór od trochę innej strony i jednocześnie uczy postępowania w trudnych sytuacjach na szlaku. Jest praktycznym oraz teoretycznym przygotowaniem do pełnienia funkcji przewodnika górskiego.

Kurs składa się z: cotygodniowych wykładów (w 2006 roku we wtorki), górskich wyjazdów weekendowych (kilka w roku) oraz 3 dłuższych wyjazdów (zmiowego, wiosennego i letniego). Ostatni z nich tzw. przejście letnie jest jednocześnie praktycznym egzaminem do SKPB.
W czasie wyjazdów w góry kursanci uczą się m.in. poruszania poza szlakami przy użyciu mapy i kompasu, sposobów radzenia sobie w nieprzewidzianych sytuacjach, organizacji wypraw dalekich, topografii, pierwszej pomocy, historii terenu uprawnień etc.

Zobacz, jak wygląda pierwszy egzamin, który muszą przejść przyszli przewodnicy - GALERIA z wiosennego przejścia przewodnickiego kursu 2005/2006

Po ukończeniu kurs jego uczestnicy przystępują do egzaminu państwowego na przewodnika górskiego po Beskidach. Na początek zdobywa się uprawnienia przewodnickie do prowadzenia po Beskidach Wschodnich (Bieszczady i Beskid Niski), potem można zostać przewodnikiem po kolejnych pasmach gór.
Tags: