Kurs na przewodników górskich SKPB Warszawa

Rozpoczęcie kolejnej edycji kursu przewodnickiego SKPB Warszawa juz coraz bliżej. Zapraszamy wszystkie osoby zafascynowane górami, chcące lepiej je poznać i nauczyć się prowadzić innych. Rozpoczynający kurs wykład inauguracyjny odbędzie się 18.10.2005 (wtorek) o godzinie 18.00 w sali nr 306 w gamchu głównym Politechniki Warszawskiej.

Organizowane przez nas szkolenie trwa około roku. Wykłady teorii będę odbywały się co wtorek o godzinie 18.00 w gamachu głównym PW. Zdobyta tam wiedza będzie ćwiczona na wyjazdach weekendowych, które odbywają się mniej wiecej co 2-3 tygodnie, oraz na 3 dłuższych wyjazdach - tygodniowym zimowym w czasie ferii, tygodniowym wiosennym na początku maja oraz letnim 2 tygodniowym, który będzie egzaminem praktycznym. Więszkość wyjazdów będzie miała miejsce w polskich Beskidach.

Wykłady będą dotyczyły tematów związanych z Beskidami, czyli m.in. historii, geografii, etnografii, architektury i budownictwa drewnianego, przyrody, ochrony przyrody, turystyki, a także z metodyki prowadzenia grup i bezpieczeństwa w górach.

Wpisowe na kurs wynosi 200 zł. Kwota ta będzie płatna w 3 ratach w trakcie trwania kursu. Oprócz tego uczestnicy kursu pokrywaja koszty wyjazdów we wlasnych zakresie.

Aby zapisać się na kurs, należy wpłacic pierwszą ratę wpisowego na jednym z trzech pierwszych wykładów. Zapisać się na kurs mogą zarówno studenci, osoby pracujące jak i licealiści ze starszych klas (mający ukończone 17 lat).

Kurs SKPB kończy się egzaminami: praktycznym (tzw. przejście letnie) oraz teoretycznym. Zaliczenie egazaminów oraz obowiązkowych praktyk przewodnickich jest jednoznaczne z przyjęciem w poczet członków Studenckiego Koła Przewodników Beskidzkich. Ukończenie szkolenia uprawnia także do zdawania państwowego egzaminu na przewodników górskich na teren Beskidów Wschodnich.

Jesli macie do nas jakieś pytania to piszcie na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Zapraszamy
Kierownictwo Kursu 2005/2006

Tags: