Karta pamiątkowa 100-lecia operacji gorlickiej

Karta pamiątkowa 100-lecia operacji gorlickiej

Unikatowe karty pamiątkowe związane ze 100-leciem operacji gorlickiej (2-5 maja 1915 r.) w serii limitowanej wydane zostały nakładem SKPB Warszawa. Ich celem poza upamiętnieniem rocznicy walk w rejonie Regetowa w 1914 i 1915 roku, jest promocja bazy jako dobrego miejsca wypadowego do odwiedzania kulturowych i historycznych pamiątek w okolicy. Dochód z kartki przeznaczony jest na wsparcie działalności bazy w Regetowie i promowanie informacji o cmentarzu na Rotundzie.

Karty dostępne badą w czasie majowego weekendu 2015 oraz w lipcu i sierpniu na bazie. Szukajcie ich również na spotkaniu tras Rajdu SKPB Warszawa Beskid Niski - 2 maja w Regetowie - w biurze rajdu. Po wcześniejszym umówieniu się możliwe jest odebranie karty także w Warszawie, w Południku Zero - we wtorki w czasie spotkań przewodników SKPB Warszawa.

Karta wyglądem nawiązuje do pocztówki wydanej w czasie I wojny światowej przez austriacki Zarząd Grobów Wojennych w Krakowie. Widoczna jest na niej ilustracja cmentarza wojennego nr 51, znajdującego się w niewielkiej odległości od bazy, na szczycie Rotundy (771). Na rewersie karty znajduje się krótki opis cmentarza.

baza karta pamiatkowa-prev1 800

baza karta pamiatkowa-prev2 800

Więcej o historii cmentarza, odbudowie i udziale przewodników SKPB w jego renowacji przeczytać można:

na stronie SKPB Warszawa

oraz na stronie www.cmentarze.gorlice.net.pl

Do zobaczenia w Regetowie...