Image Slider - strona główna

Koncert "W górach jest wszystko co kocham" - 7.XII

 

Niedziela, 7 grudnia 2008, godz. 17:30, Mała Aula Politechniki Warszawskiej, Plac Politechniki 1

 

Kto uległ magii gór, wie o czym mowa ? o nieodpartej potrzebie powrotu, o nieustających wspomnieniach, o tęsknocie, kiedy jest się od gór daleko i euforii, gdy jest się w ich sercu. O tym, że góry stają się osią życia. Z tych wrażeń powstaje coś więcej, wyrasta z nich chęć utrwalenia tego, co ulotne. Utrwalenia, choć ? a jakże ? jest jasne, że nie da się zatrzymać nieuchwytnego. Coś jednak udaje się nam zachować: muzykę, poezję, a także ? co może najważniejsze ? przyjaźnie, nawet miłości. Spotkania  ludzi, którzy stworzyli wspólnotę dzięki pasji, zapoczątkowały regularne koncerty pod sztandarem hasła "W górach jest wszystko co kocham", pochodzącym z poezji Harasymowicza. Kolejny raz spotkamy się w tych magicznych klimatach muzycznych w Małej Auli. Jeśli chcecie do nas dołączyć, zapraszamy Was na wspólną wędrówkę po górskich szlakach - oraz po szlakach wyobraźni.

 

W tegorocznym koncercie wystąpią:

Szczyt Możliwości ? Dość liczny zespół pochodzący z Otwocka, po raz pierwszy na koncercie ?W górach?? jako gość! Gra przede wszystkim swoje własne kompozycje do wierszy przyjaciół i znajomych. Grupa w tym roku zdobyła: I nagrodę na Wrocławskim Przeglądzie Kultury Studenckiej, I nagrodę na Festiwalu BAKCYNALIA 2008 oraz IV miejsce na Festiwalu YAPA w Łodzi. Więcej na zachętę chyba nie trzeba dodawać, ale dodamy jeszcze, że gra wniej nasz kolega z SKPB - Maciej ?Siarek? Siarkiewicz :)

Maciej Służała ? bard i kompozytor w jednej osobie. Kowal poezji w drugiej.  Znany już słuchaczom warszawskich koncertów ?W górach?? z poprzednich edycji. Gra swoje własne opowieści o życiu, drodze, wędrówce człowieka. Kto raz się w nie zasłucha trudno mu zapomnieć tej poetyckiej i muzycznej opowieści.

Dom o Zielonych Progach ? uczestnikom koncertów "W górach..." specjalnie nie trzeba przedstawiać tego zespołu. Można śmiało powiedzieć, że bez Domu o Zielonych Progach trudno by było wyobrazić sobie koncerty "W górach?". Dom po prostu jest na nich od zawsze. Piosenki tej grupy należą dziś już do kanonu piosenek najczęściej śpiewanych na górskich szlakach. Zespół oprócz muzycznego udziału w sześciu kolejnych edycjach CD "W górach?", na których to można usłyszeć kilkadziesiąt autorskich piosenek wydał także w ciągu kilku ostatnich lat dwie autorskie płyty. Pierwsza o nazwie takiej samej jak zespół, czyli po prostu Dom o Zielonych Progach , druga, która ukazała się po dwóch latach, nosi tytuł JAM.

Tomek Jarmużewski ? gitarzysta i piosenkarz w jednej osobie. Znany z takich projektów muzycznych jak zespół Zgórmysyny czy Grupa Pelton. Tym razem przed warszawską publicznością zaprezentuje się z nowym autorskim programem artystycznym - jednym słowem usłyszymy jego najnowsze piosenki. A w tym spotkaniu towarzyszył mu będzie na pianinie Stanisław Szczyciński (pianino)

 

Koncert poprowadzi ? Bartłomiej Zgorzelski.

Bilety 15 ulg / 25 norm zł do nabycia w przedsprzedaży (od środy 26 XI po godz. 17:00) w Księgarni Podróżnika ul. Kaliska 8/10
 

Tags:

SKPB wspierają

Tagi

Adam Panasik Akcja Lato Ala Słoma Arek Smarż Asia Borkowska Babia Góra Barbara Ciach Bartosz Pergół Bartłomiej Kobierzyński Baza namiotowa, Baza w Regetowie Beskid Makowski Beskid Mały Beskid Niski Beskid Sądecki Beskid Śląski Beskid Żywiecki Bieszczady Blanka Błaszczak, Boże Ciało Chata SKPB Chata w Teodorówce chatka studencka Czechy Docent Dzidek dzieci dzieci w górach długi weekend Ewa Czupta Ewa Mazur Ewa Perlińska-Kobierzyńska Gorce Gorgany Gosia Pleban Grigorii Sirociuk Grzegorz Tyliński Grzegorz Zając Hanka Nowicka harmonogram kursu Hubert Rachubiński Impreza na orientację InO Jacek Perłowski Jacek Szczepaniak Joanna Dobosz Joanna Pniewska Kamila Wachnicka, Karol Osiak Karpaty Ukraińskie Kasia Janiak Kasia Stabeusz Krzysiek Chodorowski Krzysiek Mazurek Kuba Rozenbaum Kurs przewodnicki, Lackowa Maciej Kubacki Manewry SKPB Marcin Błoński Marcin Drzymała Mariusz Pietrzak Mateusz Piotrowski Natalia Zwolińska Nocleg w namiocie Nocleg w schronisku Paweł Bieniek Paweł Lustig Paweł Łodziński Pieszy Piotr Bonik Rajd Beskid Niski Rajd Połoniny rakiety Stasiek Sobociński studenckie lato studenckie wyjazdy Sudety szkolenie Słowacja Teodorówka trasa dla dzieci Ukraina Ula Smykowska warsztaty przyrodnicze Weekend Weronika Szatkowska Wiktor Porakowski Wyjazd chatkowy Wyjazd pod namiot Wyjazd rowerowy wyjazd schroniskowy Wyjazd w góry wyjazdy studenckie wyjazdy w góry zarząd Zawody na orientację Zosia Wiśniewska Zuzanna Smoczyńska Zuzia Smoczyńska